Fórum evropské občanské společnosti pro udržitelný rozvoj

Společně vytváříme odpovědnější svět

Fórum evropské občanské společnosti pro udržitelný rozvoj

fórum chce přispět i k ukončení chudoby

V Praze se v pondělí 5. června 2017 koná mezinárodní konference u příležitosti Světového dne životního prostředí s názvem „Fórum evropské občanské společnosti pro udržitelný rozvoj – názory a praxe v České republice“. Zástupci Evropského hospodářského a sociálního výboru (EHSV) Brenda King, Roman Haken a Bedřich Moldan zde poprvé české veřejnosti představí Fórum evropské občanské společnosti pro udržitelný rozvoj. Do této platformy se mohou zapojit i české organizace a iniciativy napříč spektrem občanské společnosti, které spojuje stejná mise, a to přispět k provádění Agendy OSN pro udržitelný rozvoj 2030. Tedy tzv. 17 cílů udržitelného rozvoje. To v praxi znamená, že budou její aktivity směřovat k ukončení chudoby ve světě, prosazování prosperity pro všechny a ochraně přírodních zdrojů planety a také propagovat tato poselství. Na konferenci evropští experti představí konkrétní návrhy řešení a budou je diskutovat s českými odborníky.

„Nově vzniklé Fórum iniciuje dialog občanských iniciativ a organizací na národní úrovni s evropskými tvůrci politik. Tato konference nabízí konkrétní příležitost pro českou odbornou veřejnost získat aktuální informace o směřování evropské politiky a vyjádřit své názory k udržitelnému rozvoji. Věřím, že tuto jedinečnou příležitost aktivně využije“, vysvětluje význam konference Roman Haken, člen EHSV – jeden z organizátorů a řečníků konference.

Mezinárodní konference u příležitosti Světového dne životního prostředí s názvem Fórum evropské občanské společnosti pro udržitelný rozvoj – názory a praxe v České republice k dalším stanoviskům EHSV k oblasti udržitelného rozvoje se koná v pondělí 5. červnbrenda-king.jpga 2017 od 12:00 v Evropském domě, Jungmannova 24, 110 21, Praha 1.

Konferenci pořádá Evropský hospodářský a sociální výbor ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR pod záštitou Miluše Horské, 1. místopředsedkyně Senátu PČR.

Další partneři: Úřad vlády ČR, Senát PČR, Evropské hnutí ČR, Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, CpKP, Platforma rozvoje NNO, Měj se k světu a Spektrum rozvoje žen .

Program

Přihláška

Kontakt pro média: Miriam Vránová, tel.: 730 517 835, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.spiralis.cz