Ústeckým hybatelům jsme rozdělili 42 000 korun

Ústeckým hybatelům jsme rozdělili 42 000 korun

Praha, Ústí nad Labem, Děčín, Štětí, Lovosice, Litvínov, Litoměřice, Jilemnice, červen 2021

Dvacítka sociálních podnikavců převážně ze Severních Čech pomáhá tam, kde žije a odteď na to má i vzdělání s certifikátem. Čerství absolventi*ky půlroční akademie na „konání dobrých skutků“ letos získali navíc granty v celkové hodnotě 42 000 Kč na realizaci prospěšných projektů, které přesvědčily odbornou porotu, kterou tvořili zástupci společností Accace, Adoco, Spiralis a Ústecké komunitní nadace.

Bezplatné vzdělání pro lidi ve vedení neziskových organizací a komunit přináší Leadership Academy. Vzdělávací programy pro občanské podnikavce pořádá již 22 let pražská organizace Spiralis a celostátní platforma Spektrum rozvoje žen, tentokrát s podporou Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, Velvyslanectví USA v Praze, Accace, Adoco, ComAp a Magenta Experience Center.

Absolventi získali dovednosti v oblastech: Kompetence k lídrovství, Sebeřízení, Vyjednávání, Umění delegování, Práce s dobrovolníky, Organizování komunity, Storytelling, Spolupráce s partnery a Autentický leadership.

Mezi finalisty programu se probojovali vyslanci a vyslankyně těchto organizací a komunit: ústečtí: Společně, Skřivánci na síti, Centrum podpory zdraví, Veřejný sál Hraničář, České ILCO, klub 100MICI UL, lovosičtí: Šance Lovosice a Lovo spolu, děčínští: Good Sailors a ZŠ Máchova, Slunečnice a  sociální podnik palačinkárna Na cestě, litoměřičtí:  studio Na Pahorku, Život do firmy, štětští: Dobro-volně ve spolupráci s papírnou Mondi Štětí, Muzikadlo  a brněnští: Ratolest a Kolektiv pro zvířata, My Litvínov, Mnoho světů v Jilemnici. 

 

#sodvahou #posilujemecesko

 


Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

Děkujeme také dlouhodobé podpoře programu od US Embassy Grants a spolupráci našich projektových partnerů.